با موتور جستجو چگونه رفتار می شود؟

رفتار با موتور جستجو

موتور جستجو |  کاربران اینترنتی، برای جستجوی محصول، خدمات و موضوعی خاص، از موتور جستجو استفاده می کنند خصوصا از موتور جستجوی گوگل.

رفتار اغلب افراد جامعه تغییر کرده است. تقریبا اکثریت افراد با موضوعاتی که برخورد می کنندو یا قصد خرید، سفر، آموزش و … را داشته باشند، در اولین قدم به سراغ گوگل می روند تا از این منبع اطلاعات بی ادعا، کمک بگیرند. میلیون ها صفحات وب وجود دارند که گوگل به آن ها سرکشی می کند. و اگر این صفحات طبق الگو و رویه های معتبر و مورد قبول گوگل باشند، گوگل با آن ها رفتار خوبی خواهد داشت و آن ها را به مرور در صفحات اولیه جای می دهد.

در طرف مقابل صاحبان وب سایت و وبمسترها هستند، که دوست دارند گوگل صفحات سایت آن ها را در جستجوی افراد نمایش دهد. این موضوع دوطرف دارد: اول گوگل و کاربران جستجوگر، دوم صاحبان سایت و وبسترها. پس همه در فضای آن لاین، به نوعی کارشان با گوگل گره می خورد.

صاحبان کسب و کار اینترنتی و وب مسترها، می خواهند که سایت و کسب و کارشان، هرچه بیشتر دیده شود. یعنی به نوعی به دنبال ایجاد ترافیک روی وب سایت شان هستند. و به نوعی از گوگل کمک می گیرند. محتوای خود را طبق اصول مورد قبول گوگل بهینه سازی و تولید کنند تا امتیاز خوبی از موتور جستجو دریافت کنند. امتیاز خوب یعنی در صفحه اول یا صفحات نخست مشاهده شود. انجام این امور را تحت عنوان SEO (سـئو ( می شناسیم.

در واقع چون موتور جستجوها ترافیک زیادی به سوی سایت ها روانه می کنند، از این رو لازم است از نحوه ی کار مهمترین موتورهای جستجوی آگاه باشید و باید طراحی سایت و تولید محتوا را به گونه ای انجام دهید تا در صفحات اول نتیجه جستجو قرار بگیرد.

شاید این آمارها، مسیر فکر و کاری شما را تغییر دهد:

82 درصدکاربران اینترنت، موتورهای جستجوگر را ابزار اصلی خود برای یافتن سایت ها معرفی کرده اند.

57 درصد کاربران اینترنت، همه روزه از موتورهای  جستجو استفاده می کنند و 46 درصد جستجو برای یافتن کالا و خدمات است.

85 درصد ترافیک هوشمند در اینترنت را موتور های جستجو، ایجاد می کنند.

70 درصد از کاربران به هنگام جستجو، حتما روی یکی از سه سایت ابتدای نتایج جستجو، کلیک می کنند.

فقط 6 درصد از آن ها سایت های رتبه بیستم به بعد را بررسی و کلیک می کنند.

33 درصد کاربران وب تصور می کنند، سایتی که در ابتدای نتایج جستجو قراردارد، در موضوع جستجو شده، قوی تر از رقبای خود است و به اصطلاح در آن موضوع پیشتاز است.

اگر شمـا دارای وب سایت هستید، بایدآن را برای موتورهای جستجو، معرفی کنید. گوگل که قطعا قوی ترین موتور جستجو در دنیا می باشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما سایت خود را به گوگل معرفی نمایید. برای همین از ابزار Master Tools در گوگل استفاده نمایید.

همچنین می توانید از  google.com/addurl  نیز استفاده نمایید و سایت خود را معرفی کنید.

پس با سئو کردن محتوای سایت، تولید محتوای قوی و منطبق با توصیه های گوگل، سایت خود را در صفحات نخست گوگل قرار خواهید داد. محتوای شما حتما روی یک موضوع اصلی و یک یا چند موضوع فرعی تمرکز دارد. پس کلمات کلیدی یا همان کلید واژه مناسب را از متن خود استخراج نمایید و با توجه به آن کلید واژه، بهینه سازی انجام دهید. این یک شروع خوب برای وب سایت شماست تا قدم های بعدی را محکم تر و قوی تر بردارید.

:: وب کاربر ::مقالات بازاریابی اینترنتی ::

:: وب کاربر ::مقالات بازاریابی اینترنتی ::

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  استراتژی توسعه بازاریابی محتوا(بخش دوم)
۱۳۹۸/۵/۲۲ ۴:۵۱:۲۵

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم