بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا چیست؟ | جامعه، بازار و فناوری هایی که امروز در آن زندگی و کار می کنیم، کاملا متفاوت از آن زمانی است که بسیاری از ما شروع کرده ایم.

معمولا کارکنان عادی فروشگاه به عنوان کارشناس مورد استفاده قرار می گرفتند و برندهای شناخته شده ، در کسب و کارهایشان برای صرفه جویی و رسیدن به چشم اندازهای خود، هزینه های تبلیغاتی را کاهش می دادند.

امروزه، خریداران متخصص هستند و یکی از عوامل کمک به برندها  و کسب و کار ها محسوب می شوند. مثلا:

  • به طور متوسط ​​60٪ تا 90٪ خریداران، قبل از هدایت شدن به سمت فروش سنتی، اطلاعات و راهنمایی لازم از یک  نام تجاری یا فروشنده آن کسب کرده اند.

  • 81٪ از خریداران قبل از اینکه پا را در فروشگاه قرار دهند، آنلاین تحقیق می کنند.

  • مصرف کنندگان به طور متوسط ​​79 روز صرف تحقیقات آنلاین قبل از خرید می کنند.

در این محیط خریدار محور،یک پاسخ وجود دارد: محتوا.

و این محتوا بهتر است از طریق وب سایت شما منتشر شود و مخاطبان خود را مطلع نمایید

بازاریابی محتوا فرایند ایجاد محتوای با کیفیت بالا و ارزشمند برای جذب، اطلاع رسانی و درگیر کردن مخاطبان است و در عین حال ترویج نام تجاری خود نیز می باشد. خریداران و مصرف کنندگان در حال حاضر در وب به جستجو برای پاسخ هایی در مورد نام تجاری شما می پردازند. که دارای سه مزیت می باشد:

  • افزایش آگاهی از نام تجاری: خریداران در وب برای پاسخ به سوالات خود و راه حل های برای مشکلات شان، ممکن است به وب سایت مراجعه کنند. این می تواند یک چشم انداز شما باشد.

  • افزایش ترجیح نام تجاری: بازاریابی محتوا کمک می کند تا نام تجاری شما به عنوان یک رهبر و پیشتاز فکری در صنعت خود مطرح شود ، که باعث تقویت روابط با خریداران می گردد.

  • رسیدن به سطح بالاتر با هزینه کمتر: بازاریابی محتوا، یک استراتژی کوتاه مدت نیست، با گذشت زمان، تولید محتوا تا ساختن یک کتابخانه با محتوای عالی برای دستیابی خریداران علاقه مند و واجد شرایط ادامه خواهد یافت.

بازاریابی محتوا پاسخی است دیجیتال مبتنی بر روابط با خریدار، به بازاریابی متقلبانه در بازار جدید و سوء استفاده از عدم آگاهی افراد معدود  است.

استراتژی بازاریابی محتوای موثر بر دو اصل قرار می گیرد، که امیدوارم شما در حال حاضر داشته باشید:

  • مجموعه ای از افراد قوی و استراتژیک

  • درک معمول ازخریدار مطالبق با زمان حال و رفتار خریداران

هر محتوا باید قبل ازمرحله خرید، برای حداقل یک یا دو نفر جذابیت ایجاد کند، و به آرامی آنها را به مرحله بعدی هدایت کند.

برای کمک و الهام بیشتر در پرورش استراتژی بازاریابی محتوا، از برنامه های تاکتیکی بازاریابی محتوا استفاده کنید.

طراحی به معنای بیش از طرح های رنگی و عکس های سهام است. این روند برای هر تیم بازاریابی و حتی برای قطعات متنوع هر تیم متفاوت خواهد بود.

چگونه  محتوای عالی طراحی کنیم؟

منظور از طراحی چیزی بیش از طرح های رنگی و عکس است. روند طراحی محتوا برای هر تیم بازاریابی و حتی برای دیگر بخش ها نیز متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، طراحی  و استراتژی بازاریابی محتوا، از همان ابتدا شروع می شود. درک اهداف، اهداف بازاریابی برند، سبک و اصول اساسی هر طرح را شکل می دهد. هر کدام باید برای مخاطبان مفید باشد و نام تجاری شما را منعکس کند.

یک استراتژی مناسب بازاریابی محتوا، تولید انواع مختلف محتوا است:

پست های وبلاگ
اولین مرحله را به تولید پست در بلاگ سایت قرار دهید. بلاگ سایت شرکت می تواند برای  نشر و ترویج محتوا  مورد استفاده قرار گیرد و برنامه منسجم برای این بخش، در نظر بگیرید. اگر شما  عضو تیم بازاریابی محتوا هستید و با علم  SEO آشنایی ندارید، حتما با یک شخص حرفه ای و متخصص SEO مشورت کنید. چون تولید محتوا بدون علم SEO و منطبق با اصول آن، کاری است بی فایده.

کتابهای الکترونیکی

محتوای کتاب الکترونیکی باید نوعی ساختار ساده و منظم را دنبال کند و شامل بسیاری از طراحی خوب بصری باشد. هدف از یک کتاب این است که آموزش (به جای سرگرم کردن) باشد، اما مطمئن باشید که اگر زبان متن کتاب  با  نام تجاری شما سازگار باشد، بسیار ارزشمند و موثر تر است.

فایل ویدئویی

استقبال از فایل های ویدئویی کوتاه به شدت افزایش یافته و با وجود شبکه های های اجتماعی این ویدئوها به سرعت منتشر می شوند. از سرعت نشر این نوع فایل غافل نباشید. پس یکی از بهترین روش های تولید و بازاریابی اطلاعات، تولید فیلم های کوتاه می باشد.

فایل صوتی

یکی از فرمت های محبوب، برای مخاطبان فایل صوتی است و شما حتی با بکار گیری موبایل خود می توانید یک فایل آموزشی صوتی، حتی کوتاه ضبط کنید و آن را در وب سایت خود منتشر نمایید.

با تولید انواع محتوا می توانید طیف وسیعی از مخاطبان را جذب نمایید، چون برای انواع سلیقه ها، محتوای مناسب تولید کرده اید. فقط دقت نمایید که محتوا باید ارزشمند و مفید باشد تا مخاطب برای دفعات بعدی هم به دنبال محتوای جدید تولید شده شما باشد.

اکنون به بخش اول مقاله برگردید و آمارهای خریداران متخصص را مطالعه نمایید، شما با همین روش های تولید محتوا می توانید خریداران متخصص را جذب نمایید. این یک فرصت است برای شما تا با محتوای جذاب خود، تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید.

از روش های بسیار موثر در جلب مخاطب این است که از فایل های صوتی و ویدئویی که در آن خودتان از کسب و کارتان صحبت می کنید، در صفحه درباره ما استفاده نمایید. در این صفحه از سایت، وجود این  دو فایل، به مخاطب در شناخت شما و کسب و کارتان بسیار کمک خواهد کرد.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  ایجاد کانال جذب مشتری یا توسعه محصول ؟ - وب کاربر
:: وب کاربر :: مقالات بازاریابی اینترنتی ::
۱۳۹۸/۱/۲۱ ۴:۳۷:۰۸

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم