2 استراتژی کلیدی در سئو(SEO)

استراتژی های سئو


استراتژی بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

آیا استراتژی سئو اهمیت دارد؟ تقریبا همه ی کاربران در اینترنت تمایل دارند از موتور های جستجو برای دریافت پاسخ هایشان استفاده کنند. بهینه سازی موتور جستجو «Seo» یعنی فرایند بهبود رتبه سایت شما در نتایج موتور های جستجو. از این طریق بتوانید افراد بیشتری را به وبسایت تان هدایت کنید. همان طور که «رندفیشکین» موسس شرکت محبوب نرم افزار Seo به نام MOZ به ما گفت:”در اصل Seo ،  شروع با استراتژی محتوا و پیدا کردن روشی برای جذب بازدیدکنندگان مرتبط از طریق موتور های جستجو است.شما می بایست این نوع محتوا را هوشمندانه طراحی کنید و اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو می توانند آنها را پیدا کرده و رتبه بندی کنند. Seo   به شما این امکان را می دهد که همه ی کارهای خوبی را که در کانال های دیگر جذب مخاطب(روابط عمومی،روابط عمومی خلاف عرف،بازاریابی محتوا)انجام می دهید، تقویت کنید و با کمک آن ها بتوانید مشتریان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو جذب کنید. با وجود رقابتی که در SEO وجود دارد، می توانید از این کانال ها در هر مرحله ای و اغلب با هزینه ای پایین بهره ببرید.

استراتژی در SEO

مهمترین چیزی که درباره ی SEO باید بدانید این است که هرچه لینک هایی که به سایت یا صفحات دیگر داده می شود، کیفیت بالاتری داشته باشید، رتبه ی بالاتری بدست خواهد آمد.

به جای مفاهیم پایه ای بسیار روشن، ما به طور مستقیم به استراتژی ها و تاکتیک های خاص می پردازیم. در SEO دو استراتژی سطح بالا وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

کلمات کلیدی «عام-پر تکرار» و «کلمات کلیدی دنباله دار». اجازه دهید اول درباره این اسم ها توضیح دهیم.همه ی جستجو هایی که انجام می شود را در نظر بگیرید. بر اساس تعداد دفعاتی که آن جستجو انجام شده است،آنها را دسته بندی و مرتب کنید. دربالای این لیست کلمات یک کلمه ای و دوکلمه ای نظیر «ماشین لباس شویی»،«شجاعان»و«فیس بوک» قرار گرفته اند.آنها در حدود 30درصد از همه ی جستجوها را شامل می شوند.بقیه 70 درصد جستجو ها کلمات بلندتری هستند که خیلی جستجو نمی شوند.اما در مجموع اکثریت جستجوهای انجام شده را دربر دارند.اگر شما همه این جستجو را با تعداد دفعاتی که جستجو شده اند به نمودار بیاورید،30درصد اول در جلو جمع می شود . 70 درصد آخر دنباله بلندی را می سازند،زیرا بسیاری از آنها فقط چند بار جستجو شده اند.

حالت دوم کلمات کلیدی «دنباله دار» خوانده می شوند زیرا آنها این دنباله ی بلند را تشکیل می دهند. در مقابل، آن جستجو هایی که بسیار زیاد جستجو شده و در ابتدا جمع شده اند کلمات کلیدی «عام و پر تکرار» نامیده می شد.استراتژی کلمات عام و پر تکرار به معنی تلاش برای کسب رتبه برای آن دسته از کلمات مورد جستجویی است که شرکت تان را به طور مستقیم توصیف کند. برای مثال یک شرکت اسباب بازی سازی که متخصص اسباب بازی های چوبی است، می بایست تلاش کند که برای اسباب بازی های چوبی رتبه کسب کند. این ها همه کلمات کلیدی عام و پرتکرار هستند. از طرفی دیگر، استراتژی کلمات کلیدی دنباله دار ، شامل تلاش برای کسب رتبه برای کلمات خاص تر، بامیزان جستجوی کمتر است. تلاش آن شرکت اسباب بازی سازی که در مثال قبل گفته شد،باید این باشد که برای جستجوهای دنباله دار نظیر «مواد شیمیایی سمی در قطعه های اسباب بازی های چوبی» یا «پازل های چوبی برای بچه های سه ساله» رتبه کسب کند.

با وجود اینکه این جستجوها به میزان کمتری صورت می گیرند، اما در مجموع اکثریت جستجوهای انجام شده را در بردارند.در زمان تعیین استراتژی، این موضوع را در نظر داشته باشید که چنانچه در صفحه نتایج جستجو رتبه شما پایین باشد، درصد کلیک های دریافتی سایت تان به طور چشمگیری کاهش می یابد. با توجه به اینکه فقط حدود 10 درصد از کلیک ها در صفحه دوم به بعد اتفاق می افتد، بنابر این باید تا جایی که امکان دارد در صفحه اول ظاهر شوید. توانایی شما برای قرار گرفتن در صفحه اول می بایست عامل تعیین کننده در تصمیم گیری برای استفاده از یک استراتژی خاص SEO باشد.

 • استراتژی کلمات کلیدی عام و پر تکرار:

برای تعیین اینکه آیا یک استراتژی کلمات کلیدی عام و پر تکرار با ارزش است یا نه، در ابتدا ببینید که مردم برای پیدا کردن محصولات صنعت شما از چه اصطلاحاتی استفاده می کنند و سپس ببینید که آیا مقدار جستجو ها به اندازه ی کافی زیاد هست که شما را به هدف نزدیکتر کند یا نه. در حال حاضر گوگل ابزار مفیدی برای این فرایند فراهم کرده که KEYWORD PLANNER (قسمتی از گوگل ادوردز است) نامیده می شود. شما می توانید در قسمت جستجوی واژه ها کلمه ای که محصولتان را توصیف کند، تایپ کنید و سپس میزان جستجو برای این کلمات راببینید.شما همچنان می توانید با مشاهده ی وبسایت های رقبایتان کلمات کلیدی را بدست آورید و ببینید آنها در عنوان های اصلی و سرتیتر هایشان چه کلماتی استفاده می کنند. شما باید واژه هایی را پیدا کنید که از میزان جستجوی کافی برخوردار باشد. برای مثال اگر 10 درصد از کل جستجو ها را از یک واژه بدست آوردید، این مقدار برایتان معنا دار است. شما نباید منابع تان را برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی عام و پرتکرار که ماهیانه دویست بار جستجو می شود هدر دهید. بعضی اوقات نمی توانید واژه ی خوبی را پیدا کنید زیرا محصولتان به قدری جدی است که هنوز هیچ تقاضای جستجویی برای آن صورت نگرفته است. «رَند»  از UBER به عنوان مثال استفاده کرد:
«مسئله UBER این است که تقاضای جستجوی فراوانی برای آن وجود ندارد. منظورم این است که هیچ کس برای عبارت «روش جایگزین برای تاکسی گرفتن از طریق تلفن همراهم» جستجو نکرده است. UBER هنوز هیچ چیزی نیست و خصوصا این مشکل بسیاری از استارتاپ هایی است که وارد بازار گوشه ای(اولیه) می شوند، جایی که چیزی از قبل وجود نداشته است… مسله این است که میزان جستجو ها در بازار گوشه ای صفر است.

قدم بعدی تعیین میزان دشواری برای دستیابی به رتبه بالا برای هر واژه است. استفاده از ابزار هایی نظیر Open site Explorer، تعداد لینک هایی را که رقبا برای یک واژه مورد نظر دارند را برسی می کند. این موضوع به شما دید تخمینی از اینکه کسب رتبه بالا می تواند دشوار باشد، می دهد. اگر یک رقیب، هزاران لینک برای واژه ای که شما می خواهید برای آن رتبه بگیرید داشته باشد حتما به خاطر داشته باشید که باید تمرکز و زمان زیادی برای ساخت لینک ها و بهینه سازی SEO در نظر بگیرید تا بتوانید برای آن کلمات رتبه بالایی بدست آورید. سپس لیست کلمات کلیدی هدفمندتان را محدود کنید تا به تعداد انگشت شماری برسید. به GOOGLE TRENDS بروید و ببینید که کلمات کلیدی تان در چه وضیعتی است. آیا این واژه ها در سال گذشته بیشتر یا کمتر جستجو شده اند. آیا در محدوده سنی که مورد نظر شما بود و در آن به دنبال مشتری می گردید، جستجو شده اند؟ علاوه بر آن می توانید کلمات کلیدی مورد نظرتان را با خرید تبلیغات SEM آزمایش کنید. اگر این تبلیغات نرخ خوبی داشته باشند، سپس شما نشانه ای دارید مبنی بر اینکه SEO با استفاده از این کلمات می تواند کانال رشد قوی ای باشد. اکنون شما در مرحله ی اجرای استراتژی کلمه کلیدی عام و پر تکرار هستید. سایت تان را به سمت کلمات کلیدی منتخب تان هدایت کنید. اگر شما یک سایت نرم افزار حسابداری هستید و واژه اصلی شما «نرم افزار حسابداری کسب و کارهای کوچک» است، این عبارت را در عنوان صفحات و صفحه اصلی تان قرار دهید. در نهایت از سایت های دیگر بخواهید که با استفاده از همان کلماتی که شما می خواهید با آنها رتبه کسب کنید به سایت شما لینک دهند. برای مثال یک مقاله ممکن است اینطور خوانده شود «شرکت XYZ نسخه نرم افزار حسابداری کسب و کار های کوچک را تولید کرد» قسمتی که زیر آن خط کشیده شده به سایت شما لینک می شود. همینطور کلمات کاملا مشابه نیز افزایش چشم گیری را برایت تان خواهند داشت و لینک های سایت های با کیفیت تر، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 • استراتژی کلمات کلیدی دنباله دار:

اکثر جستجوهای انجام شده از طریق موتور های جستجو،جستجو های «دنباله دار» هستند. این ها واژه های بلندتری اند که بسیار خاص هستند. چیز هایی نظیر «بدون گلوتن برای ورم مفاصل» یا «موتور جستجوی خصوصی» به تنهایی،این عبارات میزان جستجوی زیادی ندارد:اما آنها با همدیگر 70% همه ی جستجو ها را تشکیل می دهند. از آنجا که بدست آوردن رتبه بالا برای واژه های(کلمه کلیدی و عام و پر تکرار) رقابتی دشوار است ، تمرکز بر روی کلمات کلیدی دنباله دار یک استراتژی محبوب برای استارتاپ های تازه کار است. شما با این استراتژی می توانید چندین کلمه ی کلیدی دنباله دار را در کنار هم قرار دهید تا به تعداد معناداری از مشتریان، دست یابید. مانند استراتژی کلمات عام و پرتکرار، GOOGLE KEYWORDPLANNER اولین ابزار برسی این موضوع است که آیا استراتژی کلمه کلیدی دنباله دار برایتان مفید است یا نه.اما این بار می بایست که کلمات خاص تری را درباره کلمات دنباله دار جستجو کنید. مانند:

 • میزان جستجو برای یک دسته از کلمات کلیدی دنباله دار در صنعت شما چقدر است؟

 • آیا مجموع این جستجو ها عدد قابل توجهی می باشد؟

روش دوم برای ارزیابی استراتژی کلمات کلیدی دنباله دار این است که به نرم افزار تجزیه و تحلیلی(نظیر  CLICKY یا GOOGLE ANALYTICS ) که در سایت تان دارید مراجعه کنید. این برنامه ها همان موقع به شما خواهند گفت افراد برای رسیدن به سایت شما از چه کلماتی استفاده کردند. اگر شما هم به طور طبیعی ترافیک قابل توجهی از کلمات کلیدی دنباله دار بدست آورده اید،پس این استراتژی روش خوبی برای شماست.

اگر هیچ محتوایی ندارید تا مردم را از طریق کلمات کلیدی دنباله دار به سایت تان هدایت کند، در این صورت شما دو انتخاب دارید. اول، تعدادی صفحه وب درست کنید و بعد از آن، پس از گذشت چند ماه تجزیه و تحلیل تان را بررسی کنید. دوم شما می توانید وب سایت رقیب تان را برسی کنید که آیا آنها ترافیک معنا داری از این طریق بدست می آورند یا نه. در این بخش به نشانه هایی از این موضوع اشاره می کنیم:

 • رقیبتان صفحات فرود بسیار زیادی دارد. آدرس سایت آن ها را در یک موتور جستجو وارد کنید تاببینید که آنها از چه نوع صفحاتی استفاده می کنند برای مثال اگر من بخواهم ببینم MOZ چه تعداد صفحه فرود با هدفگذاری کلمات کلیدی دنباله دار ایجاد کرده است،می بایست عبارت Site: Moz.com را در یک موتور جستجو وارد کنم تا ببینم که آن ها چه صفحه فرود دارند.

 • رتبه الکسای رقیبتان را بررسی کنید و به درصد بازدیدکنندگانی که آن ها از طریق جستجو کسب کرده اند، نگاه کنید.اگر دیدید که یکی از آنها نسبت به دیگران بازدیدکنندگان بیشتری از جستجو بدست آورده اند، می توانید حدس بزنید که آن ها یکی از استراتژی های SEO را استفاده کرده اند.

اگر با استراتژی دنباله دار SEO ادامه می دهید، موفقیت شما زمانی به اوج خود می رسد که بتوانید مقدار قابل توجهی محتوای با کیفیت تولید کنید، پاتریک مک کنزی، موسس Bingo Card Creator , Appointment Reminder به ما گفته که این کار چطور انجام می شود:شما ماشینی می سازید که از یک طرف پول را می گیرید و از طرف دیگر رتبه تحویل می دهد . برای مثال در Bingo Card Creator، من به یک فریلسنر پول می دهم تا کارت های بینگو را همراه با متنی درباره ی آن ها که روی وب سایت قرار می گیرد، بنویسد. این بازار به قدری گوشه ای و تخصصی است که هیچ ناشری به سمت آن نمی رود و معمولا می توانم رتبه خوبی بدست آورم.

شما می توانید به ازای پرداخت ده تا بیست دلار به یک نفر برای هر واژه ای که که جستجو می شود، از او بخواهید مقاله ای برای تان بنویسد که از گذاشتنش در وب سایت تان احساس شرمندگی نکنید. برای بسیاری از استارتاپ های SaaS (استارتاپ هایی که یک نرم افزار را به عنوان خدمت ارائه می دهند)، حاشیه ی سود بدست آمده در تمام طول عمر مشتری ممکن است صدها یا هزاران دلار باشد. بنابراین آن ها (مقاله ها و صفحه های فرود) اصلا به ترافیک بالایی نیاز ندارند و لازم نیست که برای کلمات پر جستجو رتبه بالایی بدست آوردند. همین کافیست که به خاطر چند کلمه کلیدی محدود و کم جستجو رتبه بالایی داشته باشند. «اینکه چرا کسب و کار من موفق است ،اصولا به این دلیل است که این استراتژی سئو به طور خارق العاده ای کار می کند.»

پاتریک در مصاحبه با ما درباره ی کارت های بینگوی Owls of East Asia صحبت کرد .او از صفحه فرودی استفاده می کند که به طور خاص به Owls of East Asia می پردازد و الگویی سفارشی، از کارت های بینگو مخصوص این کلمه کلیدی دنباله دار دارد.این صفحه بعد از گذشت سه سال به ارزشی به حدود 60 دلار رسیده و با وجود هزینه 5/3 دلاری برای تولید محتوا، به نوعی، سرمایه گذاری ارزشمندی محسوب می شود. این وبسایت به این دلیل کار می کند که سایت های اندکی در اینترنت هستند که صفحه ای مخصوص افرادی دارند که کارت های Owls of East Asia را جستجو می کنند.درمورد پاتریک صدها عدد از این نوع سرمایه گذاری 50/3 با بازگشت 60 تا 100 دلار به سود بالایی منجرشد.

پاتریک مجموعه هایی از زیر صفحه ها در سایتش درست کرده است،که هر یک از آن ها یک دسته از کلمات کلیدی را که او می خواهد برایشان رتبه بگیرد، مورد هدف قرار می دهند. برای مثال گروهی از کارت های بینگو برای سیارات و حیوانات وجود دارند . این گروه زیر صفحاتی نظیر بینگو های نژاد سگ، بینگو های نژاد گربه و البته بینگو های Owls of East Asia، را شامل می شود.

او برای هرکدام از این زیر صفحه ها کارمندی استخدام کرد تا واژه ی مورد نظر و مناسب را جستجو کرده و مجموعه منحصر به فردی از کارت های بینگو و صفحات فرود مرتبط با آنها را بوجود آورند. شما می توانید با طراحی یک صفحه فرود استاندارد با مقداری محتوای پایه و ساختاری ساده، طراحی این تکنیک را اجرا کنید. سپس می توانید از oDesk یا Elance برای پیدا کردن فریلنسر های مشتاق به تولید محتوا استفاده کنید تا مقاله های هدفمند و مربوط با کلمات کلیدی دنباله دار مورد علاقه مخاطبان تان را تولید کنید.

 روش دیگر استفاده از سئوی دنباله دار، استفاده از محتوایی است که به طور طبیعی به خاطر نوع کسب و کاری که دارید، ایجاد می شوند. برای ارزیابی اینکه آیا می توانید از این نوع تاکنیک استفاده کنید یا نه از خود بپرسید:ما چه داده هایی را جمع آوری یا تولید کرده ایم که برای افراد دیگر مفید بوده است؟کسب و کار های بزرگ به این روش ایجاد شده اند: مانند Yelp و TripAdvisor و WikiPedia همه ی آنها ترافیک شان را به دلیل تولید خودکار محتوای دنباله دار بدست آورده اند.

این تاکتیک همچنین کانال اصلی آخرین استارتاپ گابریل به نام Names Database است. وقتی افراد اسم دوستان و همکلاسی های قدیمی شان را جستجو می کنند، آنها با صفحه «پایگاه داده» نامی که در جستجویش بودند،مواجه می شوند. داده های این صفحه ها به طور خودکار توسط سایت تولید می شوند. پس از اینکه موتور های جستجو صفحات را ایندکس می کنند، این صفحه ها حجم عظیمی از ترافیک طبیعی از افرادی دریافت می کند، که مشغول جستجو نام دیگران است.

گاهی اوقات این داده ها در پشت یک صفحه ورود به سایت مخفی شده اند و همه کاری که می بایست انجام دهید این است که آن را برای موتور های جستجو باز کنید. در مواقع دیگر شما می بایست خلاقانه تر عمل کنید تا داده ها را به روشی مفید جمع آوری کنید. برای مثال اگر می خواهید به افرادی که در حال جستجوی عبارت «خانه های مصادره شده»هستند، دست یابید، ایجاد صفحات فرود بر اساس موقعیت جغرافیایی می تواند مفید باشد. یعنی تولید صفحاتی مطابق با جستجو نظیر «خانه های مصادره شده اخیر در بخش کوییونز نیویورک سی تی».

تاکتیک های سئو:

چه استراتژی کلمات کلیدی عام و پر تکرار را دنبال کنید،چه کلمات کلیدی دنباله دار، سئو به دو چیز وابسته است:محتوا و لینک ها، هر چه محتوای تان با کلمات کلیدی مورد هدفش بیشتر هم راستا باشد، رتبه بهتری بدست می آورد. به طور مشابه هر چه لینک های بیشتری بتوانید از منابع معتبر و متفاوت دریافت کنید، رتبه تان بهتر می شود. بدست آوردن لینک ها اغلب بسیار دشوار است زیرا افرادی خارج از شرکت تان باید به شما لینک دهند.در این قسمت به برخی از روش های لینک سازی اشاره می کنیم:

 • روابط عمومی- وقتی توسط رسانه های آنلاین پوشش خبری داده شوید،،گزارشگران به سایت تان لینک می دهند.

 • محصول- شما می توانید در برخی از محصولات، کاری کنیدکه یک صفحه وب به عنوان بخشی از محصولتان باشد که مردم به طور طبیعی بخواهند آنها را به اشتراک بگذارند. بهترین مثال آن، صفحه های پروفایل لینکدین است.

 • بازار یابی محتوا- تولید محتوای قوی و مرتبطی که مردم بخوانند و بنابر این به اشتراک بگذارند.

 • ویجت ها- به افرادی که سایت دارند ویجت های مفیدی بدهید که به سایت شان اضافه کنند “به طوری که این ویجت ها به سایت خودتان لینک داده باشد.”

بین تولید محتوای جذاب که مثل آتش پخش شود و استخدام یک فریلنسر برای نوشتن مقاله برای کلمات کلیدی دنباله دار تفاوت وجود دارد. هردو استراتژی های درستی هستند(و پشت سر هم می توانند مفید باشند) اما تفاوت مهمی در کیفیت شان وجود دارد. محتوای باکیفیت در لینک سازی طبیعی از کیفیت بالایی برخوردار است. به ویژه برای استراتژی کلمات کلیدی عام و پر تکرار. «رَند» استفاده از گرافیک ،نمایش اسلاید ها،تصاویر ونتایج تحقیقات را پیشنهاد می کند. زیرا این ها همه چیز هایی هستند که همه به طور طبیعی آنها را به اشتراک می گذارند.

از آنجایی که هدف نهایی لینک سازی است، شما می بایست منحصرا افرادی را هدف قرار دهید که به سایت تان لینک می دهند. این گروه از افراد با توجه به نوع محصول متفاوت هستند ،اما به طور کلی افرادی که وبلاگ دارند، مطالب زیادی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. همچنین گزارشگران نیز معمولا گروه های هدف خوبی هستند. به خاطر داشته باشید که لینک ها، عامل اصلی در رتبه بندی یک سایت برای واژه مورد نظر هستند. Open Site Explorer می تواند به شما بگوید چه تعداد لینک دریافت کرده اید و چه کسانی به شما لینک داده اند. شما همچنین می توانید لینک های رقیبتان را برسی کنید.این کار باعث می شود تا سایت های دیگری که ممکن است به شما لینک بدهند را بتوانید مورد هدف قرار دهید. درسئو تعدادی  «نه» بزرگ وجود دارد به این معنی که کار هایی هستند که نباید انجام دهید.

بزرگ ترین آنها این است که لینک نخرید. خرید لینک ها بر خلاف دستورالعمل های موتور جستجو است و شرکت ها در برابر انجام چنین کاری به شدت مجازات می شوند. همچنین تلاش برای فریب دادن موتور های جستجو به هر روشی می تواند به جریمه های جدی در رتبه بندی منجر شود. به این تاکتیک های مرموز «کلاه سیاه» می گویند که دربرابر «کلاه سفید» و « کلاه خاکستری» قرار می گیرند. شما می بایست که در ناحیه ی کلاه سفید قرار بگیرید. بی پرده بگوییم تاکتیک های کلاه سیاه به طور کوتاه مدت مفید اند و بنابر این کاملا جذاب به نظر می رسند با این وجود ساختن یک کسب و کار بلند مدت و پایدار بر اساس آنها بسیار دشوار است زیرا موتورهای جستجو از برخی جهات آن ها را سرکوب می کنند و شما به خاطر مجازات ترافیک تان را از دست خواهید داد.

نتیجه گیری:

سؤ یکی از سنگ بناهای بازاریابی درون گرا است. بازاریابی درون گرا مشتریان را از طریق رسانه های اجتماعی و سئو وارد سایت می کند. «رَند»  به ما گفت که Moz، 85 درصد از مشتریانش را از طریق بازاریابی درون گرا بدست آورده است. «مایک ولپ» از HubSpot حرف مشابهی زد:]ما امروز سی نفر را در قسمت بازاریابی و 120 نفر را در قسمت فروش داریم.همه ی آنها فارق التحصیل از کمبریج و کارشناسی ارشد هستند. ما در ماه 45 تا 50 هزار موقعیت فروش را جذب می کنیم که 60 تا 80 درصد از آنها حاصل بازاریابی درون گرا هستند(بدون پرداخت هزینه).
 موقعیت های فروش بدست آمده از فروش بازاریابی درون گرا 50 درصد ارزان تر بوده و تعداد آنها 100 درصد بیشتر از فروش پولی است. تجربه شخصی و دانش من در صنعتی که فعالیت می کنم به من می گوید در بسیاری از شرکت های Saas موقعیت های فروش بدست آمده از طریق بازاریابی درون گرا حدود 10درصد است و در مجموع در یک ماه، 2 تا 5 هزار موقعیت فروش ایجاد می کنند. درحالی که ما 70 تا 80 درصد از موقعیت های فروش مان را از بازاریابی درون گرا بدست می آوریم  و در یک ماه بیشتر از 45 هزار موقعیت فروش ایجاد می کنیم.

اهداف:

 • در رعایت استراتژی سئو ، واژه هایی را انتخاب کنید که بتواند میزان جستجو کافی برای نزدیک شدن به هدف را برایتان ایجاد کند.

اگر نمی توانید میزان جستجو کافی بدست آورید یا نمی توانید برای آن واژه ها رتبه بالایی بدست آورید، سئو یک استراتژی عالی برای کسب و کار شما نیست. اگر تعدادی واژه را مشخص کردید که مفید هستند، باید با طراحی تبلیغات، آنها را آزمایش کنید که آیا آن ها مشتریان تان را به کاربر تبدیل می کنند یا نه.

 • با استفاده از فریلنسر های ارزان قیمت، صفحات فرود دنباله دار به وجود آورید.

یا اگر محصول شما می تواند به طور طبیعی محتوای خوب و مرتبط با کلمات کلیدی دنباله دار تولید کند از آن استفاده کنید و خودتان صفحه فرود را بسازید.

 • بر روی اینکه چطور می توانید لینک ها را بسازید، تمرکز کنید.

چه استراتژی کلمات کلیدی عام و پر تکرار چه کلمات کلیدی دنباله دار،سئو به دوچیز وابسته است : محتوا و لینک ها. لینک سازی اغلب چالش برانگیزتراست. تولید محتوای جذاب، یک روش برای لینک سازی سریع است.

 • از تاکتیک هایی «سئو کلاه سیاه» دوری کنید که دستورالعمل های موتور جستجو را نقض می کند: به ویژه خرید لینک.

این تاکتیک های ممنوع در نهایت به شما آسیب می زنند.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  4 نکته مهم در سئو کردن سایت

 

:: وب کاربر:: مقالات بازاریابی::

منبع: کتاب Traction – گابریل وینبرگ- ترجمه: محمدی
۱۳۹۷/۷/۱ ۱۰:۵۸:۱۵

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم