ایجاد منو/فهرست در وردپرس(درس دوازدهم)

فهرست یا منو در وب سایت نقش دسته بندی اطلاعات و محتوا را دارد و از این طریق شما کاربر و بازدیدکننده سایت را به محتوای موجود در سایت هدایت می کنید. وجود منو می تواند راهنمای مناسبی برای کاربر باشد تا بتواند با نگاهی به منو/فهرست مطلب، مورد نیاز را بیابد.

روی آیتم های منو بسیار تمرکز و فکر کنید تا تمام محتویات و اطلاعات موجود در وب سایت شما را پوشش دهد و مقاله، محتوا و یا محصولی نباشد که در مجموعه منو های شما قرار نگرفته باشد. برای جزئیات و آیتم ها وقت صرف کنید چون ایجاد کردن آن خیلی زمان بر نیست.

 

 

 

بدیهی است که منو فهرست به زیبایی  و جلوه بیشتر سایت هم کمک می کند. پس فهرست می تواند دست بندی نوشته ها، برگه ها، محصولات، یا دسته بندی محصولات را شامل شود.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  چه نکاتی را در طراحی و مدیریت سایت رعایت کنیم؟(درس دهم)

در مبحث قبل(دسته بندی نوشته ها- درس یازدهم)، در مورد اهمیت ایجاد دسته بندی برای نوشته ها صحبت کردیم. به همان صورت میتوان در سایت های فروشگاهی برای محصولات نیز دسته بندی ایجاد کرد.

در چند قدم ساده شروع بع ایجاد فهرست می کنیم:

  • از داشبورد مدیریت وردپرس به گزینه « نمایش  /  فهرست ها »  وارد شوید.

 

منو در وردپرس

 

 

  • طبق شکل بالا قسمت « فهرستی تازه بسازید » را کلیک کنید.
  • برای منو باید نام انتخاب نمایید. و سپس  « ساخت فهرست » را کلیک کنید.( شکل زیر ظاهر خواهد شد)

 

ساخت فهرست ودرپرس

 

  • با توجه به نوع قالب(پوسته) انتخابی شما، قسمت تنظیمات فهرست ممکن است کمی متفاوت باشد.معمولا گزینه Main Navigation باید انتخاب شود تا برای منو فهرست بالا صفحه وب سایت در نظر گرفته شود.
  • حالا می توان از بخش سمت راست همین صفحه برگه، دسته نوشته ها و… را انتخاب و افزودن به فهرست را کلیک نمایید تا گزینه ها یک به یک تشکیل لیست منوها را بدهد.
  • پیوند دلخواه هم زمانی استفاده می شود که بخواهید منویی خاص ایجاد کنید که در گزینه ها وجود ندارند و در واقع بصورت دستی یک منو ایجاد می کنید. در تصویر زیر منو فهرست سایت وب کاربر را مشاهده می کنید.
پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  سیستم مدیریت محتوا (درس چهارم )

 

منو و زیر منو وردپرس

  • چنانچه بخواهید زیرمنو ایجاد شود می توانید، با موس آیتم من را گرفته و کمی به داخل (سمت چپ) بکشید.
  • بعد از چیدمان و نهایی شدن ذخیره فهرست را فراموش نکنید. اکنون منو فهرست در صفحه سایت ظاهر خواهد شد.

 

:: وب کاربر

۱۳۹۷/۳/۱۲ ۱۵:۵۵:۰۹

Leave A Comment