ایجاد دسته بندی برای نوشته ها(درس یازدهم)

در ادامه آموزش وردپرس یکی از بخش های مهم و کاربردی بخش نوشته یا Post می باشد. که با نحوه تفکیک و دسته بندی آن ها آشنا خواهیم شد.

دسته بندی نوشته یا Post یکی از روش های مرتبط با ایجاد فهرست می باشد.

اگر در وب سایت، می خواهید مطالب و مقالات مختلفی را بارگذاری نمایید، بهتر است ابتدا به تفکیک و دسته بندی آنها بپردازید تا دسترسی به مطالب برای کاربر و حتی خودتان راحت تر خواهد شد. به عنوان نمونه می خواهید مطالب سایت خود را در بخش های مقالات، محصولات، آموزش، درباره ما، تماس با ما، ارائه نمایید.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  بهینه سازی تصاویر(درس بیست و سوم)

برای این منظور از پنل مدیریت وردپرس، قسمت نوشته ها و سپس دسته ها را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

بهتر است که شما از ابتدا تعیین کنید چند گروه مطلب و محتوا در وب سایت می خواهید قرار دهید. به این ترتیب شما در قسمت نام  دسته مورد نظر را تعریف نمایید.

نامک را اگر خالی رها کنید اتوماتیک سیستم نامک را پر خواهد کرد ولی بهتر است که نامک را خودتان و حتما به لاتین تعریف نمایید. این مزیت(نامک به لاتین ) در بحث های آینده  را مطرح خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  گزینه رسانه - داشبورد وردپرس(درس نوزدهم)

در تعریف دسته، نام دسته و نامک  را وارد  و در پایان  افزودن دسته تازه را کلیک نمایید. اگر قصد دارید دسته ای را زیر گروه دسته دیگری(مانند فهرست و زیر فهرست) تعریف نمایید، از گزینه   مادر    در همین بخش استفاده نمایید. بهتر است که نامک را خودتان به لاتین وارد نمایید.

پس از ایجاد دسته بندی و زیر گروه برای آنها، در صفحه دسته ها، هریک بصورت لیست قابل مشاهده هستند.

۱۳۹۷/۳/۱۲ ۱۵:۵۵:۰۸

Leave A Comment