چگونه اولین فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنیم؟

اولین فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید!

اول، شما نیاز به فروش محصولات دارید.

دوم، کجا و چگونه می خواهید آنها را به فروش برسانید؟ در اینجا عوامل مورد توجه در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی را در نظر می گیریم.

با استفاده از تکنولوژی به طور فزاینده ای با تمام جنبه های کسب و کار مرتبط می شوید و  شروع به کسب درآمد برای کسب و کارهای کوچک حتی با کمتر از پنج کارمند کنید.

ظاهرا، شما تصمیم گرفته اید، که کسب و کار تجارت الکترونیکی خود را شروع کنید، اما احتمالا از خودتان سوال می کنید: “حالا چه کار باید انجام دهم؟” با فرض اینکه شما قبلا می دانید که چه محصولاتی را که میخواهید به فروش برسانید، چیزی کمی بعد باید بدانید، این است که کجا و چگونه می خواهید آنها را بفروشید.

اما خبر خوب آن است که در مقایسه با فرایند ایجاد یا عرضه محصولات و انجام تحقیقات رقابتی، مراحل مورد نیاز برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین نسبتا ساده است. یعنی بخش ساده کار، راه اندازی فروشگاه آنلاین است. راه کارهای فروش، بازاریابی، تبلیغات، جذب مخاطب، ایجاد و خلق مشتری و کسب درآمد مهمترین و سخت ترین بخش کار شماست.

پلت فرم خود را انتخاب کنید

انتخاب پلتفرمی که برای ساخت فروشگاه آنلاین خود استفاده می کنید یک تصمیم مهم است. جذابیت بصری، ابزارهای فروشگاهی، روش های پرداخت و درگاه پرداخت و ابزارهای منطبق با استراتژی های بازاریابی، باید پایه گذاری شود. این موارد شما را در انتخاب پلت فرم محدود خواهد کرد تا به نتیجه مطلوب برسید. مثلا پلت فرمی که روش های پرداخت متنوع ندارد یا درگاه پرداخت آنلاین برای ش تعریف نشده، هر چقدر هم جذابیت بصری داشته باشد، برای کار شما مناسب نیست.

از طرفی پلت فرم نه تنها باید اهداف کسب و کار شما را برآورده نماید، بلکه باید دانش فنی مورد نیاز آن را در خودتان بسنجید. فروشگاه آن لاین باید توسط شما هدایت شود. یا تقسیم کار نمایید، خودتان بخش فروش را هدایت کنید و شخصی را برای امور فنی پلت فرم استخدام نمایید. البته این استخدام نباید کامل شما را از موضوع فنی دور نماید. شما نباید با موضوع فنی پلن فرم انتخابی، بیگانه باشید.

اکثر سیستم های تجارت الکترونیک به اندازه کافی کاربر پسند هستند که حتی کارآفرینان آنلاین تازه کار می توانند یک فروشگاه با حداقل زمان و تلاش ایجاد کنند. با این وجود، مهم است که یک پلت فرم را انتخاب کنید که به سطح مهارت تان نزدیک باشد و در عین حال با روند تجاری شما هماهنگ باشد. موثرترین راه برای دریافت این نوع اطلاعات چیست؟ پرس و جو کردن.

کاساندرا کمپبل، سرپرست بازاریابی محتوا در شرکت شاپیفای، می گوید: “با سایر صاحبان کسب و کار تجارت الکترونیک صحبت کنید در مورد آنچه که آنها استفاده می کنید، و سپس خودتان آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید.” دیگر عوامل مهم برای پلتفرم، در نظر گرفتن محبوبیت سیستم تجاری، تفاوت در قیمت، مجموعه ویژگی ها، خدمات پشتیبانی و ادغام به ابزارهای نرم افزاری دیگر است.

دیوید شوارتز از شاپیفای گفت: “اگر صاحب کسب و کار مایل به انجام فروش بیشتر باشند، باید خیلی زود تصمیم بگیرند که  وبلاگ، خبرنامه و یا  امکان رزرو خدمات را از ابتدا در فروشگاه آنلاین ایجاد کنند.

در راه اندازی یک فروشگاه کامل آن لایننلاین آ، که مبتنی بر مشتری و ویژگی های تجارت داخلی ساخته شده است برای چیزهایی مانند خدمات به مشتری، حمل و نقل و تحقق خواسته های مشتری باید، سنجیده عمل شود.

مشتریان خود را بشناسید

به عنوان یک صاحب فروشگاه دیجیتال، افرادی که در سایت شما پول خرج می کنند اولویت شما هستند و شما می خواهید همه چیزهایی را که می توانید در مورد آنها بدانید. بر اساس محصولاتی که شما در حال فروش آن هستید، سعی کنید تصویری از مشتری ایده آل خود را در ذهن نقاشی کنید، سپس آنچه که شما باید انجام دهید، آن را به سایت خود برسانید و او را به اندازه کافی، در طولانی مدت برای خرید آماده کنید.

جیمی دیوال، مامور ارشد محصولات Bigcommerce، گفت: “این به شما کمک می کند تا از طریق قیمت گذاری، معامله گران منحصر به فرد، متخصصین، محتوا و سایر تاکتیک ها،  متمایز شوید.” “به سادگی، قبل از اینکه شما شروع به ساختن یک فروشگاه بکنید، باید از خودتان بپرسید که چرا باید کسی از آنجا خرید می کند.”

این عوامل همچنین می توانند بر انتخاب شما از پلت فرم فروشگاه اینترنتی و بر طراحی و عملکرد فروشگاه آنلاین تاثیر بگذارند.

مورگان کومفیلر، مالک بازسازی رویاهای آمریکایی در پیتسبورگ، گفت: “Etsy نه تنها به خوبی شناخته شده است، بلکه بر اساس داشتن وسایل دست ساز و باارزش ساخته شده است.” ” فروشگاه مبلمان من در Etsy راه اندازی شده است، زیرا این سایت مشتریان را به طور خاص به دنبال نوعی از کالایی که من ارائه می کردم، جذب می کند.”

طراحی سایت

بسیاری از صاحبان کسب و کار در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی ، یک طرح بسیار زیبا یا طراحی  خیلی خاص برای وب سایت در نظردارند. اما برای افرادی که بدون هیچ تصوری وارد میشوند، روش خوبی برای شناسایی وبسایت های موجود است که از شما به عنوان یک خلاق و طراح تاثیرگذار تجلیل می کنند و از ویژگیهای طراحی مورد نظر شما شبیه سازی میکنند.

علاوه بر این، زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد ابزار و نیاز خریدار می کنید: یعنی، آیا آنها به طور معمول از طریق تلفن همراه صفحات را مرور می کنند و یا محصول را از دسکتاپ خود می بینند؟ احتمالا شما باید برای هر دو سناریو آماده شوید، به این معنی که پلتفرم باید پلسخگوی تلفن همراه هم باشد.

کمپبل میگوید: “نحوه نمایش سایت شما برای ایجاد اعتماد و جذب مشتریان بسیار مهم است.” “مهم است که یک طراحی تمیز و ساده داشته باشید که همچنین باید واکنشگرا باشد تا بتوان آن را در هر دستگاهی مشاهده کرد.”

از نظر اعتماد سازی، تانیا رجاس، مدیر تجارت GoDaddy، توصیه می کند که آدرس کسب و کار و شماره تلفن خود را حتما برجسته کنید، تا خریداران بدانند که با یک صاحب فروشگاه با هویت برخورد می کنند. شما همچنین می توانید یک بخش اختصاصی برای توصیفات مشتری یا اشخاص در مورد خودتان داشته باشید. یا این که داستان کسب و کارتان را تعریف کنید و اینکه چرا کسب و کارتان را شروع کردید.

عکاسی محصول یک نقطه تمرکز دیگر است. تصاویر نقش مهمی در کسب و کار آن لاین  ایفا می کنند؛ زیرا آن ها نماینده اولیه ای و اولین تداعی کننده ذهن، از آنچه مشتریان خریداری می کنند، هستند. همیشه تصاویر با کیفیت بالا از محصولات خود بگیرید و عکس در محیط و فضای زندگی روزمره باشد، مشتریان بتوانند ببینند که محصولات چگونه در محیط ظاهر می شوند.

استراتژی بازاریابی خود را برنامه ریزی کنید

دریافت اولین سفارش لحظه ای بزرگ برای هر فروشگاه اینترنتی است، اما مشتریان باید قبل از سفارش دادن، به طریقی وب سایت را ببینید و  به سایت مراجعه کنید.

راجاس از شیپـفای می گوید: “ما مشتریانی را می بینیم که به محض اینکه فروشگاه خود را راه اندازی می کنند، منتظرند محصولات به فروش برسند”. “آنچه آنها نمی دانند این است که برای به دست آوردن فروش، آنها باید بر اساس یک استراتژی بازاریابی عمل کنند.”

اکثر فروشگاه های آنلاین از ترکیبی از رسانه های اجتماعی، بهینه سازی جستجوگرها و بازاریابی ایمیل برای ترافیک استفاده می کنند. همانطور که سایت رشد می کند، ببینید چه روشی کارآمد است و بر روی آن سرمایه گذاری کنید. اگر متوجه شدید فروش بیشتر از ایمیل ها یا رسانه های اجتماعی کسب کرده اید، تمرکز خود را دوباره تنظیم کنید. شما همچنین می توانید در بازاریابی، آزمون انجام دهید. بسیاری از پلتفرم های تبلیغاتی بزرگ، از جمله گوگل و فیس بوک،  اکانت و اعتبارات آزاد را برای کسب و کارهای جدید ارائه می دهند، و فرصتی برای تست های تبلیغاتی برای درک هزینه های خرید مشتری و نرخ تبدیل را فراهم می کنند.

جیمی دیوال می گوید: “اگر شما یک کسب و کار جدید با نام تجاری جدید هستید، نیاز به ترافیک از طریق تبلیغات برای ساخت یک مخاطب دارید. “اکثر SMB ها با توجه به قدرت هدف گیری شدید پلت فرم آگهی فیس بوک، به طور فزاینده به فیس بوک نگاه می کنند،.”

با این حال، جیمی دیوال  اشاره کرد که تبلیغات فیس بوک می تواند بسیار گران باشد، بنابراین عاقلانه است برای شروعی کوچک و محلی با هدف قرار دادن شهر خود برای اولین بار اطلاعاتی از رفتار خرید مخاطبان بدست آورید. او می گوید: ” میزان مخاطب می تواند، هزینه را کاهش دهد و کاهش هزینه برای درک رفتار مخاطبین در هنگام هدایت و پیشبرد کسب و کار کمک می کند.”

انتظار چالش داشته باشید

هنگامی که شما فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی می کنید، دلسرد نشوید. گذشته از هر گونه چالش های فنی بالقوه، رایج ترین نقاط سخت برای کسب و کارهای جدید، از اطراف آن ها تولید و گسترش می یابد.

کمپبل می گوید: “این  اتفاق تقریبا می افتد آنچه که قصد فروشش را دارید، عرضه کنندگان ش را چگونه بیابید؟  چگونه محصولات خود را دریافت کنید؟ چه مقدار خرید کنید تا براحتی به فروش برسد! ” پس کوچک و محدود شروع کنید تا بعدا گسترش دهید. سفارش مقادیر کمتر کالا،  به شما امکان می دهد تا از مشتریان بازخورد دریافت کنید و قبل از خرید بسیاری از موجودی، ذهن و شرایط خود را آماده کنید.”

تا آنجا که امکان دارد، بهتر است خودتان را برای شروع آهسته آماده کنید. اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان که از یک فروشگاه اینترنتی بازدید می کنند، خریدی ندارند و به طور متوسط ​​فقط در حدود سه مورد  از 10 مورد است که خرید صورت می گیرد.

رجاس گفت: “اگر شما در یک استراتژی بازاریابی موفق نبوده اید و فعالیت هایی برای بهینه سازی سایت خود  انجام داده اید، و هنوز هم هیچ گونه فروش را نمی بینید، خود را در جایگاه  و مقابل مخاطبین خود قرار دهید و نظرات را دریافت کنید”. ” این امر می تواند مسئله قیمت گذاری باشد، یا ممکن است محصول واقعا مشکل را حل نمی کند که مشتری به آن نیاز داشته باشد.”

در نهایت، مزایای فروشگاه اینترنتی – مانند هزینه کم، تنظیم و دسترسی مشتریان جهانی، چالش های بالقوه ای دارد.هر شکل از فروشگاه آنلاین را میتوانید  انتخاب کنید، مهم این است که چشم انداز استراتژیک، بلند مدت و زمان بندی را حفظ کنید.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  گام‌های راه‌اندازی استارت‌آپ به زبان ساده

::وب کاربر :: مقالات بازاریابی اینترنتی ::

:: علی شیرازی ::
۱۳۹۷/۵/۹ ۱۴:۳۰:۰۲

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم