1 روش مناسب برای ترجمه فارسی در وب سایت – پلاگین LOCO TRANSLATE

پلاگین LOCO TRANSLATE

در زمان طراحی وب سایت و یا راه اندازی فروشگاه اینترنتی، از قالب های متفاوت و دلخواهی استفاده می کنیم. در حین کارو تنظیمات قالب و صفحات، پیش می آید که نیاز داریم بعضی از عبارت ها ثابت در قالب را که ترجمه شده اند یا حتی نیاز به ترجمه دارند، با عبارت دلخواه خودمان ترجمه نماییم. برای این کار پیشنهاد بسیار خوب و راحتی برای تان دارم. اسفاده از یک پلاگین که در مخزن قرار دارد.

پلاگین LOCO

نام پلاگین LOCO TRANSLATE می باشد.

از داشبورد ورپرس / افزونه ها / افزودن،  نام پلاگین را در مخزن جستجو کرده و آن را نصب نمایید.

چون از زبان فارسی هم استفاده می کنیم، در تنظیمات این پلاگین دو زبان انگلیسی و فارسی را مشاهده خواهید نمود. زبان فارسی را انتخاب نمایید تا تمام عبارت های لاتین که در قالب بوده و به فارسی ترجمه شده اند را مشاهده نمایید.اکنون عبارت ها را یک به یک بررسی نمایید. هر عبارتی که مد نظرتان بود می توانید، ترجمه آن را تغییر دهید. بعد از نصب در داشبورد مدیریت وردپرس، LOCO TRANSLATE را خواهید دید که امل زیر گروه(زیر منو) می باشد. اگر قصد تغییر روی ترجمه قالب را دارید باید گزینه Theme و اگر قصد تغییر در ترجمه پلاگین را دارید باید گزینه Plugins را انتخاب نمایید.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  گزینه رسانه - داشبورد وردپرس(درس نوزدهم)

پلاگین ترجمه LOCO

وقتی در بخش اول، قالب را انتخاب نمایید، نام قالب نصب شده و فعال در وب سایت خود را خواهید دید.با انتخاب آن، باید انتخاب زبان (فارسی) نمایید.سپس جزئیات ترجمه و عبارت ها را مشاهده خواهید کرد. هر کدام را به دلخواه خودتان می توانید به عبارت دیگری تغییر دهید. این تغییر در قالب های فروشگاهی و در بخش نمایش محصول بسیار نیاز می شود که شما با سلیقه خودتان، عبارات را ترجمه نمایید.

اگر از ووکامرس برای بخش فروشگاه سایت استفاده می نمایید برای تغییر در ترجمه عبارت های ووکامرس از این افزونه نیز می توانید استفاده نمایید. هرچند که افزونه ووکامرس فارسی کار شما را بسیار راحت کرده است.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  بهینه سازی تصاویر(درس بیست و سوم)

افزونه ترجمه LOCO

پلاگین LOCO TRANSLATE  سرعت شما را در ترجمه عبارات، بسیار سریع می کند و حتی اگر قالب کاملا انگلیسی هم داشته باشید برای فارسی سازی می توانید این پلاگین را بکار ببرید.و می توانید منتظر فارسی سازی یک قالب از طرف بعضی افراد نمانید.

در قالب های فارسی شده گاهی برخی عبارات هم چنان انگلیسی هستند و از دید مخفی بوده اند یا ترجمه عباراتی  را مناسب نمی دانید، سریع این پلاگین را نصب نمایید تا از امکانات خوب و بی دردسر آن، استفاده نمایید.

 

:: وب کاربر :: آموزش طراحی سایت ::

۱۳۹۷/۵/۱۲ ۲۱:۱۶:۵۱

Leave A Comment