قالب یا پوسته چیست؟ نحوه نصب قالب در وردپرس (درس نهم)

قالب یا پوسته یا Theme چیست؟نصب قالب وردپرس چگونه است؟

امروز قصد دارم خیلی مختصر نصب قالب وردپرس را با شما انجام بدهم. مختصر چرا؟ خوب برای اینکه خیلی ساده است ولی توضیحات اول را دقت کنید.لطفا چند وب سایت را مرور کنید، سایت های خبری خبر آنلاین، تابناک یا سایت های فروشگاهی مانند بامیلو، چاره یا هر نوع سایت دیگری که خودتان می شناسید، آنچه شما از نظر ظاهری در وب سایت ها می بینید، قالب سایت گفته میشود.

نوع چیدمان محتوا، قرار گیری اسلایدر، ستون های کناری صفحه، شکل و فرم قرارگیری منوها، و هر آنچه از امکانات ظاهری شامل رنگ و طرح و گرافیک می بینید، همگی از قالب سایت پیروی می کنند.

وردپرس در ابتدای نصب دارای چندین قالب های پیش فرض است که معمولا قالب های لاتین هستند و امکانات فارسی ندارند.

انتخاب قالب وردپرس

در ابتدا تصمیم گیری برای انتخاب قالب، باید معلوم کنید که وب سایت شما برای چه منظوری راه اندازی می شود؟، معرفی شما و شرکت شما، فروشگاه است ؟، خبری است؟ آنگاه به انتخاب قالب مورد نظر بپردازید. فراموش نکنید یکی از دلایل موفقیت وب سایت از دیدگاه بازدیدکنندگان، ظاهر و طراحی و گرافیک سایت است.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  افزایش سرعت سایت وردپرسی - فیلم آموزشی

بی شک باید روی انتخاب قالب و امکانات آن، حسابی وقت بگذارید و تصمیم درستی بگیرید.

در اینترنت از قالب های رایگان و پولی میتــوانید استفاده نمایید. توصیه می کنم، اگر وب سایت شما برای تان، مهم و با اهمیت است به هیچ وجه قالب رایگان روی وب سایت نصب نکنید.

معمولا قالب های رایگان، دارای پشتیبانی و بروزرسانی نمی باشند. سعی نمایید از سایت های معتبر قالب های مناســب و پولـی تهــیه نـمایـــید.

سایــت هایی مانند envato,wootheme از نمونه های بســیار قـوی هستند. البته از سایـت های ایرانی که فروش قالب های فارسی هم دارند می توانــید اسـتفاده نمایید که باید در اینتــرنت آنها را جستجو نمایید.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  با خبرنامه، مخاطبان سایت را افزایش دهید

حتما به نــیاز خود و امکــانات قالب توجه نمایید و سپس تصــمیم به خرید بگیرید. چـشم بـسته و با تـبلیــغات قالب، تصــمیم به خرید نگیرید.نسخه های دمــو یا نمایشی آن قالب را به دقــت بررســــی نمایـــید.معمولا در نسخه های دمـــو قابلیت های به وضوح نمایان است. قیمت قالب ها از حدود 15 هزار تومان تا 100 هزار تومان میباشد.پس از خرید قالب که بصورت پرداخت آنلاین و دانلود فوری قالب میباشد، آن را دانلود نمایید، معمولا یک فایل فشرده – Zip – می باشد.

از قسمت داشبورد مدیریت وردپرس به قسمت نمایش سپس به پوسته ها وارد شوید.

 

ســپس طـبق شکـل اقدام به نصب قالب وردپرس نمـایــید. و سپس باید تنظیمات قالب را انجام دهید. تازه شروع کار برای اعمال سلیقه شماست.

 

 

علی شیرازی:: وب کاربر::

 

۱۳۹۶/۸/۵ ۲۰:۴۴:۱۸

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم