چه نکاتی را در طراحی و مدیریت سایت رعایت کنیم؟(درس دهم)

چه نگاهی به طراحی و مدیریت وب سایت دارید؟

حتما می پرسید برای طراحی و مدیریت وب سایت باید چه کاری انجام دهید؟

شما حتما برای داشتن وب سایت دلایلی قانع کننده ای دارید و بر اساس آن برای معرفی خدمات و یا کسب و کار خود، وب سایت دارید و یا در فکر راه اندازی آن هستید. پس بهتر است این موارد را در وب سایت خود رعایت کنید تا وب سایت قوی،جذاب و پربازدید داشته باشید.

به نظر میرسد که شما نباید صرفا به فکر طراحی وب سایت باشید. شما باید اثرگذار باشید. باید با این تفکر  و رویکرد برای این منظور گام بردارید و موفقیت وب سایت را تا حد زیادی تضمین نمایید.

رویکرد شما در وب سایت

معرفی شما، خدمات و کسب و کارتان باید از طریق محتوا نیز اثرگذار باشد. و در این راستا باید به تمام زوایای موضوع بپردازید. سطح توقع شما نباید در حد داشتن وب سایت باقی بماند.ترفندیبه کار بگیرید تا در ذهن بازدیدکننده ماندگار شوید. هر فعالیتی که در وب سایت مطرح می شود باید به نحوی باشد که از نظر محتوا و ارائه اطلاعات کاملا نظر و اعتماد بیننده را جلب نماید و در ذهن بیننده اثرگذار باشد.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  داشبورد مدیریت وردپرس (درس هفتم)

نکات مهمی که  در طراحی و مدیریت وب سایت باید رعایت کنید.

توصیه میکنم به موارد زیر در وب سایت تان  و مدیریت آن توجه نمایید:

 1. طراحی و گرافیک و رنگ مناسب. بازی با رنگ ها بسیار مناسب است. هارمونی رنگها را می توانید از گوگل نیز جستجو نمایید.
 2. محتوای وب سایت، خوب و بسیار جذاب، هم برای بازدیدکننده و هم برای گوگل و رتبه های خوب جستجو.
 3. بروز رسانی دوره ای برای محتوای تان در وب سایت در نظر بگیرید. تا سایت حالت متروکه به خود نگیرد.
 4. استفاده به جا و مناسب از تصاویر و المان های گرافیکی. تصاویر را حتما بصورت فشرده و کم حجم و تا حد امکان با فرمت JPG در نظر بگیرید. رعایت این مورد به سرعت لودشدن سایت شما بسیار کمک خواهدکرد.
 5. فرآیند «تماس با ما» برای  بازدیدکننده با خودتان را به بهترین نحو ایجاد نمایید. قسمت «درباره ما» را با متنی روان، گویا و شفاف در مورد خدمات و  فعالیت تان در نظر بگیرید.
 6. تبلیغات و بازاریابی برای وب سایت هایی که محصول و خدماتی برای فروش دارند بسیار حیاتی است. اگر این مورد را انجام ندهید تقریبا سایت شما هیچ وقت موفق نخواهد بود.(این مورد در آینده مفصل بحث خواهد شد)
 7. استفاده از فونت های مناسب فارسی در وب سایت که حتما در تمام مرورگرهای اینترنتی به درستی نمایش داده شود. از تعدد فونت در وب سایت پرهیز کنید.حداکثر دو فونت برای وب سایت کافی است.
 8. لینک های صفحات را مرور کنید تا لینک شکسته در سایت تان وجو نداشته باشد.(Broken Link)
پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  ابزارک و کاربرد آن(درس بیستم)

 

::علی شیرازی::وب کاربر::

 

 

 

۱۳۹۷/۳/۱۲ ۱۵:۵۵:۰۸

One Comment

 1. کاغذ دیواری ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ at ۰۸:۳۸ - Reply

  با تشکر

Leave A Comment