روش ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی

روش ساخت فروشگاه اینترنتی

اولین نیازها در روش ساخت فروشگاه اینترنتی

برای بررسی روش ساخت فروشگاه اینترنتی یا آموزش طراحی سایت فروشگاهی، باید نیازهای اولیه آن را به خوبی بشناسیم و حتما به این سوال‌ها بتوانیم پاسخ مناسبی بدهیم:

 1. چه کالایی برای فروش داریم؟ کالای فیزیکی(پوشاک،مواد غذایی،لوازم بهداشتی و…) است یا مجازی(فایل و کتاب الکترونیکی)؟ و یا فروش خدمات(تعمیرات)؟
 2. کالا برای خودمان است یا باید آن را تهیه کنیم؟
 3. اگر کالای فیزیکی است،  ساز و کار حمل و نقل را بررسی کرده ایم؟
 4. روش پرداخت چگونه است؟
 5. مزیت شما نسبت به رقبا در فروش این کالا چیست؟ و چرا مخاطب باید از ما خرید کند؟
 6. اگر خدمات بفروش می‍رسد، آیا برای ارائه خدمات نیاز به همکار داریم یا خودمان انجام میدهیم؟

و سوال‌هایی از این دست تا خودمان کامل مطمئن باشیم که جوانب کار بررسی شده و فقط از روی احساس، جو گیر شدن، مُد و مرسوم بودن، قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی نداریم!

 

داشتن فروشگاه اینترنتی یک شغل است و نیاز به صرف وقت و هزینه دارد! تفریح نیست!!

اگر کمی صبر کنید با یک شبیه‌سازی خوب، این مسیر را با هم پیش برویم!

فرض کنید قصد دارید یک فروشگاه در خیابان ونک (تهران) راه اندازی کنید(خرید یا اجاره) و موقتا از مبلغ خرید یا اجاره صرف نظر کنید. چه نیازهای دیگری دارید؟ قطعا آن را لیست می‌کنید. بصورت خلاصه لیست شما اینگونه خواهد بود:

 • حداقل متراژ مورد نیاز فروشگاه
 • انتخاب نام فروشگاه
 • دکوراسیون، زیباسازی، نورپردازی شامل : ویترین و داخل فروشگاه
 • موجود کردن کالا(نیاز به سرمایه دارد)
 • تبلیغ برای افتتاحییه
 • شروع به کار و تبلیغات مستمر که میتواند شامل تبلیغات کاغذی(مجله – روزنامه – تراکت …) یا تبلیغات در شبکه های مجازی(اینستاگرام و …) باشد.

خوب حالا می خواهیم این لیست را برای ساخت فروشگاه اینترنتی آماده کنیم. فراموش نکنیم که  در حین انجام کارها، برای ساخت فروشگاه اینترنتی با یک فروشگاه در سطح شهر مثلا خیابان ونک، مقایسه هم انجام دهیم. تا در نهایت مزایا و معایب هرکدام را سنجیده باشیم.

فضای (متراژ) مورد نیاز فروشگاه اینترنتی

در ساخت فروشگاه اینترنتی شما نیاز به فضایی دارید که اطلاعات، کالاها،نحوه تماس، قوانین فروشگاه و… در آن قرار بگیرد. این فضا را هاست یا میزبانی سایت می نامیم. این فضا از شرکت هایی خریداری می شود که ارائه کننده خدمات دامنه و هاست هستند مانند شرکت پارس پک، شرکت نت افزار، شرکت ماندگاروب، شرکت سون‌هاست و… که با کمی تحقیق از افراد متخصص در این زمینه می توانید یکی از این شرکت ها را انتخاب کنید و خرید خودتان را انجام دهید.

البته در دوره آموزش طراحی سایت   « وب کاربران پول ساز »   این موارد را بصورت عملی بررسی و انجام می‌دهیم.

در حال حاضر و به قیمت الان که این مقاله منتشر شده، برای یک فروشگاه اینترنتی خوب(متوسط به بالا)، می توانید هاست – سرور اختصاصی با ماهیانه حدود 125 هزار تومان تهیه نمایید که از نظر منابع و امکانات شرایط ایده‌آل داشته باشد.

یعنی  حدود 1 میلیون و 500 هزار تومان برای یک سال میزبانی اختصاصی 

فراموش نکنید که این هزینه حتما قابل کاهش است ما حالت سرور اختصاصی و شرایط فنی قوی برای فروشگاه در نظر گرفته ایم.و اگر از میزبانی اشتراکی استفاده نمایید این عدد به سالیانه  300 هزار تومان کاهش خواهد داشت. طبیعی است که میزبانی اشتراکی قدرت و منابع میزبانی اختصاصی را ندارد اما گزینه ای است که خیلی از فروشگاه ها از آن استفاده می‌کنند.

سالیانه 300 هزار تومان میزبانی اشتراکی

خوب، اجاره ماهایانه یک فروشگاه حدود 15 متری در خیابان ونک چقدر است؟ و سالیانه چند میلیون باید پرداخت نمایید؟؟ بعید است که از ماهیانه 6 میلیون اجاره کمتر باشد. قبول دارید؟

انتخاب نام  در روش ساخت فروشگاه اینترنتی

نام فروشگاه، همان برند شماست. پس در انتخاب آن خیلی دقت لازم است. برای انتخاب نامه دامنه مقاله ای مجزایی نوشته شده کی میتوانید آن را مطالعه نمایید.

نام فروشگاه اینترنتی یا سایت «  دامنه  »  گفته می شود. اگر دامنه ایران( .ir ) خریداری نمایید هزینه آن حدود 7 هزار تومان است و اگر دامنه به غیر از ایران (مثلا  .com) انتخاب نمایید هزینه در یکسال بین 115 تا 130 هزار تومان است. پس تا اینجا در بهترین حالت میزبانی و خرید دامنه، هزینه یک سال تقریبا 1میلیون 630 هزار تومان می باشد.

در همین جا هم مجدد برای اجاره یک فروشگاه مقایسه نمایید.

کدام ارزان تر است؟ اجاره فروشگاه در خیابان ونک یا هزینه دامنه و میزبانی(هاست) اختصاصی؟!

 • نام سایت یا دامنه کلمه ای باشد که راحت بیان شود.
 • در ذهن بماند. حس خوب ایجاد کند.
 • معرف کسب و کار شما هم باشد.
 • حتما طولانی نباشد و خیلی کوتاه و موجز باشد.
 • از کلمات نامأنوس و نا آشنا نباشد. و ابهامی در معنی و بیان نداشته باشد.

انتخاب پلتفرم و ابزار طراحی در روش ساخت فروشگاه اینترنتی

از اینجا کم کم وارد بخش دکوراسیون و زیباسازی فروشگاه می‌شویم. قصدمان این است که بدون کدنویسی و نیاز داشتن به علم و تخصص برنامه نویسی، ساخت فروشگاه را انجام دهیم، پس از پلت‌فرم های مخصوص و نرم افزارهای مدیریت محتوا(CMS) استفاده می‌کنیم.

محبوب‌ترین نرم افزارهای مدیریت محتوا، مانند جوملا، پرستاشاپ، وردپرس هستند و در حال حاضر وردپرس محبوبیت و طرفدار و توسعه دهنده بیشتر در دنیا دارد. پس انتخاب ما هم نرم افزار مدیریت محتوای وردپرس خواهد بود. در دوره‌ آموزش طراحی سایت هم همین نرم افزار آموزش داده می‌شود. با وردپرس شما انواع سایت ها را میتوانید طراحی نمایید. از قبیل سایت ها خبری، فروشگاهی، شرکتی و …

ابزارهای متنوع ی نیز برای وردپرس وجود دارد که بتوانیم نیازهای مان را در طراحی سایت برطرف کنیم.پس از توانایی وردپرس برای طراحی سایت مطمئن باشید.

این نرم افزار رایگان است و بدون هزینه میتوانید آن را روی میزبانی(هاست) که خریداری کرده اید نصب و راه اندازی نمایید. پس تا اینجا هزینه ای اضافه نخواهد شد. نصب وردپرس کمتر از 5 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت و براحتی میتوانید آن را فعال نمایید. کافی است که شما آخرین نسخه وردپرس را در اختیار داشته باشید و دسترسی به هاست هم داشته باشید. با یک راهنمای کوتاه، در کمتر از 5 دقیقه این نرم افزار روی هاست نصب خواهد شد.

 

پلتفرم انتخابی ما وردپرس خواهد بود

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  گام‌های راه‌اندازی استارت‌آپ به زبان ساده

نصب پلتفرم و انتخاب قالب در روش ساخت فروشگاه اینترنتی

کافی است که شما آخرین نسخه وردپرس را در اختیار داشته باشید و دسترسی به هاست هم داشته باشید. با یک راهنمای کوتاه، در کمتر از 5 دقیقه این نرم افزار روی هاست نصب خواهد شد. پس از نصب هرآنچه که از نظر ظاهری یا محتوا مشاهده می‌کنید، از پیش فرض های وردپرس می‌باشد و اکنون باید قالب مناسب فروشگاهی انتخاب و نصب شود. باز هم هیچ کدنویسی در کارتان وجود ندارد.  برای این منظور قالب یا تم های رایگان و پولی وجود دارند که طبق نیاز و سلیقه شما انتخاب می‌شود. تنطیمات قالب هم بدون کدنویسی معمولا انجام می شود.

معمولا قالب های پولی و غیر رایگان از پشتیبانی و کیفیت مناسبی برخوردار هستند و پیشنهاد ما از همین نوع قالب می باشد.

تنظیمات و چیدمان قالب نیاز به کمی مهارت و تخصص دارد که در این مرحله دو راه داریم: یا آن را به شخصی (طراح سایت) بسپارید و پس از اتمام توضیحات و آموزش مختصری به شما بدهد. یا آن که خودتان آموزش ببینید(دوره آموزش طراحی سایت «وب کاربران پول ساز»).

با وجود قالب مناسب و حرفه ای فروشگاه، شما ویترین، دکوراسیون و نمای ظاهری فروشگاه را خواهید ساخت.

پس هرچه در این بخش تمرکز شود، ویترین و دکوراسیون زیباتری خواهید داشت. و مخاطبان سایت، بیشتر جذب خواهند شد و از این زیبایی لذت می برند و سایت شما را به دوستان شان معرفی و پیشنهاد می‌دهند.

خوب، برای ویترین و دکوراسیون فروشگاه در خیابان ونک، چقدر هزینه لازم است؟ 20، 30 یا 50 میلیون؟ با بیشتر؟

اکنون تا اینجا هزینه را بررسی کنیم. اگر قرار باشد از قالب های رایگان استفاده نمایید که مبلغی به هزینه قبلی شما اضافه نمی شود ولی اگر قرار شد از قالب های غیر رایگان برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود استفاده نمایید از سایت های معتبر داخلی با هزینه حداکثر 100 هزار تومان میتوانید قالب مورد نظر خود را تهیه نمایید. پس در گران ترین حالت، تا الان هزینه 1 میلیون و 730 هزار تومان می‌شود.

پس تا اینجا هزینه شما 1 میلیون 730 هزار تومان می باشد

پس نصب و تنظیم قالب فروشگاهی، اکنون نیاز به برخی افزونه هایی(پلاگین) داریم تا نیازهای یک فروشگاه خوب و قوی را برآورده نماید. این افزونه ها که نرم افزارهای کوچک نوشته شده و آماده می‌باشند  به  وردپرس و قالب سایت اضافه می شوند و فروشگاه را تکمیل تر می‌کنند. تقریبا با اطمینان به شما میگویم که اگر قصد خرید افزونه های حرفه ای هم داشته باشید هزینه کل شما، از 2 میلیون تومان بیشتر نخواهد شد.

خوب اگر هزینه ها را با هم مرور کنیم در گزینه هاست اشتراکی(گزینه ارزان)  هزینه کل شما حدود 600 هزار تومان و در گزینه هاست و میزبانی اختصاصی(گزینه حرفه‌ای تر) هزینه کل شما حدود 2میلیون تومان تخمین زده می شود. خودتان تا اینجا هزینه ها را مقایسه نمایید. و راحتی کار و حتی مدت زمان آماده سازی را بررسی نمایید. کدام بصرفه تر است؟

کلیه اعداد تا اینجا، تخمینی می باشد و البته خیلی دور از واقعیت هم نیست.

اکنون هزینه دوره  ساخت فروشگاه بدون کدنویسی را به هر یک از هزینه های فوق میتوانیم اضافه کنیم. هزینه دوره آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی که در مدت 24 ساعت و کاملا پروژه محور است، 1 میلیون و 200 هزار تومان می‌باشد.

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  بازاریابی و ایجاد ترافیک سایت

یعنی با هاست اشتراکی هزینه 1 میلیون و 800 هزار تومان و با هاست اختصاصی و حرفه ای هزینه 2 میلیون و 900 هزار تومان خواهد شد.

با در نظر گرفتن هزینه ها و زمان، طبیعی است گزینه فروشگاه در سطح شهر و خصوصا جای مرغوب، بسیار پر هزینه است. و برای ساخت فروشگاه اینترنتی، دو راه وجود دارد، یا خودتان آموزش ببینید و طراحی را انجام دهید و یا به طراح بسپارید. در هردو حالت شما خیلی زود و ارزان به نتیجه خواهید رسید، چه آموزش ببیند چه به طراح سفارش بدهید! البته با آموزش دیدن، خودتان برای مدیریت سایت تسلط بیشتری خواهید داشت. حتما در نظر داشته باشید که این دوره ساخت فروشگاه، بدون کدنویسی می باشد. پس انتخاب روش ساخت فروشگاه اینترنتی با شماست.

 

در هردو حالت شما خیلی زود و ارزان به نتیجه خواهید رسید، چه آموزش ببیند چه به طراح سایت سفارش بدهید!

 

حالا فروشگاه اینترنتی شما راه‌اندازی شد!  از الان به بعد باید به فکر تامین کالا، جذب مخاطب، تبلیغات، جشنواره های فروش و … باشید. در فضای دیجیتال راه کارهای بسیار مناسب برای تبلیغات (رایگان – پولی) وجود دارد که میتوانید از آن ها بهره بگیرید. و بعد از تامین کالا و آمادگی فروش و ارسال، باید بصورت جدی روی کسب رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل(SEO– سئو) باشید که راهی بسیار قوی برای جذب مخاطب و متری می‌باشد.

اما در مورد هزینه تبلیغات!  چه فروشگاه در سطح شهر و چه فروشگاه اینترنتی باید تبلیغات انجام شود تا شما در جذب مشتری موفق باشید. البته روش ها متفاوت هستند ولی این که فکر کنید با راه انداختن فروشگاه اینترنتی نیازی به تبلیغ نیست، بزرگترین اشتباه است. اگر بهترین و زیباترین فروشگاه اینترنتی را هم راه اندازی کنید افراد چگونه باید سایت شما را پیدا کنند؟ چگونه باید دیده بشوید؟ پس تبلیغات را فراموش نکنید.

نکته ای که وجود دارد آن است که، خیلی از مشاغل، شرکت‌ها و فروشگاه ها را حتما خودتان دیده اید که در کنار فروشگاه و شرکت، سایت اینترنتی و فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اند. پس حتما مزیت داشتن فروشگاه اینترنتی را بخوبی می دانند.

علی شیرازی هستم مدیر سایت وب کاربر، به شما پیشنهاد می‌کنم در استفاده از این بستر مناسب کسب و کار، لحظه‌ای درنگ نکنید و مطمئن باشید بزودی از نتیجه این تصمیم خود راضی و متعجب خواهید شد.

خلاصه روش ها و هزینه ها در جدول زیر کاملا شفاف بیان شده است.

خودتان هزینه ها را مقایسه نمایید: هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی با آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی یا فروشگاهی در سطح شهر !!

تخمین هزینه آموزش دوره و انتخاب هاست اشتراکی

دوره آموزش طراحی سایت برای 6 جلسه 4 ساعته طراحی شده است.

هاست ارزان و اشتراکی انتخاب شود به همراه قالب و افزونه های مورد نیاز

این دوره نیاز به کدنویسی ندارد و کاملا پروژه محور است و طی آموزش در طول دوره وب سایت خودتان را طراحی خواهید کرد.

به دلیل پروژه محور بودن، دوره بصورت خصوصی یک یا دو نفر برگزارخواهد شد

هزینه:1 میلیون و 800 هزارتومان
جهت ثبت نام:
021-44294101
09124501091

تخمین هزینه آموزش دوره و انتخاب هاست حرفه ای

دوره آموزش طراحی سایت برای 6 جلسه 4 ساعته طراحی شده است.

هاست حرفه ای و اختصاصی انتخاب شود به همراه قالب و افزونه های حرفه ای دیگر.

این دوره نیاز به کدنویسی ندارد و کاملا پروژه محور است و طی آموزش در طول دوره وب سایت خودتان را طراحی خواهید کرد.

به دلیل پروژه محور بودن، دوره بصورت خصوصی یک یا دو نفر برگزارخواهد شد

هزینه:2 میلیون و 900 هزارتومان
جهت ثبت نام:
021-44294101
09124501091

تخمین هزینه راه اندازی فروشگاه در سطح شهر تهران

برای اجاره یک فروشگاه در خیابان ونک چقدر باید برای پیش رهن و اجاره پرداخت کنیم

برای ویترین و دکوراسیون باید چقدر هزینه شود

خرید تجهیزات و ملزومات برای فروشگاه

هزینه های متفرقه که تا راه اندازی فروشگاه پرداخت می شود.مانند هزینه هزینه کمیسیون املاک بابت رهن و اجاره که مبلغ کمی هم نیست.

هزینه :حداقل 200 میلیون
جهت رهن و اجاره:
؟؟؟؟؟؟؟
!!!!!!!!!!!!!!!

شما کدامیک را ترجیح می دهید؟

۱۳۹۸/۸/۴ ۵:۴۲:۵۵

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم