7 دلیل بزرگ برای داشتن وب سایت در کسب و کارهای کوچک

چرا وب سایت داشته باشیم؟

داشتن وب سایت در کسب و کارهای کوچک ضروری است؟

چرا داشتن وب سایت حتی در کسب و کارهای کوچک و متوسط مهم است؟

آیا وب سایت در کسب و کارهای کوچک لازم است ؟

آیا کوچک بودن کسب و کار، دلیل مناسبی برای نداشتن وب سایت است؟

حتما جواب منفی خواهد بود! چون به اندازه کافی دلایل قانع کننده برای ضرورت وب سایت در کسب و کارهای کوچک  وجود دارد. پس نباید دلایل خوب و موثر این فناوری را ندیده بگیرید تا حدی که کسب و کارتان از رونق بیافتد!

به افزایش رقابت کسب و کارها دقت نمایید! با داشتن وب سایت احتمال خارج شدن شما از چرخه رقابت کمتر می شود

گاهی این نادیده گرفتن ها، خسارتهای جبران ناپذیری به کسب و کارهای بزرگ و کوچک وارد می کند. کوچک و بزرگ بودن کسب و کار در این موضوع، خیلی اهمیت پیدا نمی‌کند و  مهم دلایل خوبی است که شما را ترغیب کند به همسوئی و استفاده موثر از این فناوری.

 اگر حق با مشتری است، مشتریان‌تان از شما انتظار دارند که وب سایت داشته باشید و در فضای مجازی بتوانند شما را پیدا کنند.

بالای 60% از افراد، خدمات و محصولات خود را در گوگل جستجو میکنند و در ایالات متحده این عدد به 97% می رسد. آیا حاضرید که مشتریانتان به صرف نداشتن وب سایت، به سراغ رقبای شما بروند؟ این یک پتانسیل از دست دادن مشتری است و باعث می‌شود کسب و کار شما کم کم از رونق بیافتد.

نتیجه تحقیق انجام گرفته در سال 2014 نشان داده، که تنها حدود 51% از کسب و کارهای کوچک، دارای وب سایت هستند که اکثریت آنها نیز بروزرسانی و پشتیبانی ندارند و در کل وب سایت موفقی نیستند.

وقتی مشتریان نتوانند شما را در فضای مجازی و وب پیدا کنند، شما برای آنها دیگر وجود ندارید. و فراموش خواهید شد.

 

اگر در کسب و کارتان حرفه ای هستید لطفا حرفه ای عمل کنید.

 

 1. کسب اعتبار – حرفه ای بودن در کسب و کار

باید برای مشتریان تان نیز حرفه ای جلوه کنید. با ساخت فروشگاه اینترنتی یا یک وب سایت، در فضای مجازی حضور پیدا میکنید و به مرور از این طریق هم کسب اعتبار کنید.این اعتبار هم در کنار دیگر محاسن شما در ذهن مشتریان تان ماندگار می شود. حتی اگر هنوز کسب و کارتان بزرگ نیست ولی :

 • افراد را بطور واقعی متوجه کسب و کارتان نمایید.
 • بیشتر به چشم خواهید آمد.
 • و شرکتی بزرگتر از آنچه هستید به نظر می رسید.
 • مشتریان و مخاطبان، شما را در گوگل خواهندیافت.
 1. توانایی رقابت

فراموش نکنید که  هنوز حدود 49% کسب و کارهای کوچک  وب سایت ندارند و اگر دراین گروه هستید یعنی باید با گروهی که دارای وب سایت(51%) هستند نیز، رقابت کنید.

هر زمان، افراد، در گوگل از نوع خدمات و محصولات شما، جستجو کنند، رقبای شما را بدون هیچ پیش شرطی پیدا خواهند کرد و در آن جستجو، شما حتما حضور ندارید . یعنی خودتان را از رقابت با رقبا، دور کرده اید و توانایی رقابت با رقبا که وب سایت هم دارند را نخواهید داشت.

 1. در دسترس بودن

بعضی افراد ترجیح می‌دهند که به جای تماس‌های مکرر تلفنی و اتلاف وقت، محصولات و خدمات مورد نیاز‌شان را در وب سایت ها جستجو کنند. اطلاعات بیشتر و همیشه دردسترس بودن،  تعیین کننده است. در هر ساعتی در شبانه روز، این کار قابل انجام است. حتی در نیمه های شب که هیچ شرکت و تلفنی پاسخگو نیست. این یک مزیت نیست؟ که با داشتن وب سایت همیشه در دسترس باشید!؟ وب سایت در کسب و کارهای کوچک باعث می شود آن کسب و کار زنده و فعال بماند.

با داشتن وب سایت همیشه در دسترس هستید.

 

 1. گسترش بازاریابی

یک وب سایت فراتر از مکان و زمان برای کسب و کار شما عمل می‌کند. افراد در خارج از محله، شهر، کشور و قاره میتوانند پیدایتان کنند و از محصول و خدمات که در سایت معرفی کرده اید، استفاده نمایند. این حضور، تبلیغ و فروش بدون مرز و محدودیت است! این بازار بزرگ چقدر ارزش دارد؟

 1. تولید علاقمند و فروش

با ابزارهای تجارت الکترونیک می‌توانید فروش خود را برای 24 ساعت روز، هر روز هفته و هر 365 روز سال  تنظیم نمایید.

حتی زمانی که خواب هستید، می‌توانید فروش و کسب درآمد داشته باشید. به شرط آن که وب سایت شما فعال و به روز باشد و بصورت یک سیستم فعال، فرآیند فروش را انجام دهد.

با ایجاد لیست علاقمندان، از بازدیدکنندگان وب سایت، اطلاعات جمع آوری کنید و در فرصت مناسب با پیشنهادهای متفاوت، آنها را متحیر کنید. فراموش نکنید که گسترش فروش نیازمند بازار وسیع‌تر و علاقمندان بیشتر است. با بازار وسیع‌تر احتمال فروش قطعا بیشتر خواهد بود. پس این احتمال را برای خودتان بیشتر کنید.

 1. احساس خوب با اطلاعات مداوم

داشتن وب سایت شروع کار است. وب سایت خوب و موفق باید اطلاعات و محتوای خود را بروز کند. دریافت اطلاعات جدید، احساس خوبی برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند. برنامه‌ریزی منظم و ثابتی برای تولید محتوا و بروزرسانی آن ایجاد داشته باشید. وب سایت یک بروشور زنده از کسب و کار شماست که میتواند احساس خوب برای بازدیدکنندگان فراهم کند و آنها را وفادار نماید. پس برای تولید محتوای ناب و دست اول بصورت مستمر، زمان اختصاص دهید. این یکی از بهترین روش‌ها برای راه یافتن به رتبه های مناسب در گوگل است.

 1. برندسازی

برای رقابت نه تنها داشتن وب سایت الزامی است بلکه باید متفاوت عمل کنید. با برندسازی شما، دارای هویت تجاری خواهید شد و وب سایت، یک جایی همانند بوم نقاشی به این هویت تجاری شما کمک می‌کند و باید برند و نام تجاری را تولید و منتشر نمایید:

 • رنگ و لوگو
 • پیام و تبلیغ های فروش
 • ارائه پیشنهادهای منحصر بفرد
 • ارائه محتوای دست اول که به تقویت برند شما کمک کند

بازدیدکنندگان، خدمات و محصولات را به همراه اطلاعات و توضیحات ارزشمند شما، خواهند دید و براحتی می‌دانند که شما چه خدمت و کمکی میتوانید به آنها برسانید.

حتی اگر برند هم باشید باید در رقابت های جدید وارد شوید تا از این چرخه کسب و کار به بیرون پرتاپ نشوید.

 

پیشنهاد می کنیم، این پُست را هم بخوانید:  دو نکته مهم بازاریابی اینترنتی در سال جدید

:: وب کاربر:: مقالات بازاریابی اینترنتی::

۱۳۹۸/۸/۲۲ ۱۱:۰۶:۱۳

يك ديدگاه

 1. خیلی خیلی پست خوب بود. مرسی از شما

ثبت ديدگاه

ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 8 تکنیک و حدود 4 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
از شـما متـشــکریــم . ایمـیـل بـرای شـما ارسـال شــد.شما آماده برای دانلود هستید!
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان این فایل آموزشی را دریافت کنید یک فایل، 5 نکته و حدود 6 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
ایمیلتان را وارد کنید تا همین الان 3 فایل رایگان آموزشی را دریافت کنید، 3 فایل حدود 10 دقیقه مطالعه
مطمئن باشید ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم